Object

Title: [Andrzej biskup poznański na prośbę władz miasta Poznania instytuuje na wakującą kaplicę św. Ducha pod Poznaniem Mikołaja Sula altarystę w katedrze poznańskiej].

Description:

autograf ; 30x20 cm ; Andrzej biskup poznański [zwraca się] do czcigodnych i opatrznych mężów proboszczów kościołów św. Marii Magdaleny w Poznaniu i św. Wojciecha za murami Poznania w sprawie zarządu kaplicy św. Ducha pod Poznaniem wakującej po śmierci Bogusława, ustanawia czcigodnego Mikołaja Sula altarystę w katedrze poznańskiej na prośbę sławetnych i opatrznych mężów panów burmistrza, rajców, wójta, ławników i całej społeczności Poznania, dając mu pełnię praw do korzystania z beneficjum. Dano w Kępie 26 lipca 1446 w obecności świadków Dobrogosta z Szamotuł kasztelana poznańskiego, Boguszy z Pierzchna i Tomasza z Babina dziedziców oraz Macieja z Brodów kanonika kolegiaty głuszyńskiej i rektora kościoła w Niezamyślu. ; Znak notarialny ; Dokument wystawiony w formie instrumentu notarialnego. ; In dorso nota streszczająca treść dokumentu: Sul presentacio ad capellam s. Spiritus (16w.) ; Brak pieczęci (pierwotnie istniała jedna pieczęć)

Place of publication:

Kępa

Signature:

sygn.Dypl.026

Language:

lat

Rights Management:

PAN Biblioteka Kórnicka

Rights:

domena publiczna

Access rights:

dla wszystkich bez ograniczeń

Digitisation:

PAN Biblioteka Kórnicka

Digitisation sponsor:

Dofinansowanie w ramach Projektu POPC.02.03.01-IP.01-00-002/16 „Cyfrowe udostępnianie zasobów Polskiej Akademii Nauk – Biblioteki Kórnickiej”

Location of original object:

PAN Biblioteka Kórnicka

Digital object format:

image/x.djvu

Object collections:

Last modified:

Sep 4, 2019

In our library since:

Sep 4, 2019

Number of object content hits:

27

Number of object content views in DjVu format

18

All available object's versions:

https://www.wbc.poznan.pl/publication/562945

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

Objects

Similar

This page uses 'cookies'. More information