Object

Title: [Poświadczenie przez króla Kazimierza Jagiellończyka odbioru 2000 florenów węgierskich pożyczki od Mikołaja Krystyna z Lublina na tzw. widerkoff.]

Description:

27x15 cm + 4,5 cm zakładka ; autograf ; pergamin ; Dokument zniszczony przez wilgoć. Po konserwacji. In dorso dwie noty streszczające z ok. XVII-XVIII w., jedna z nich napisana ołówkiem. Ponadto na środku od góry wyblakły tekst roty z pocz. XVI w. oraz poniżej również wyblakły tekst o treści nn. z ok. XVI w. Tekst dokumentu wyblakły. Na załamaniach otwory ze szkodą dla tekstu, uzupełnione podczas konserwacji. ; Kazimierz z Bożej łaski król Polski wielki książę litewski, ruski, pruski etc. poświadcza odbiór pożyczki 2000 florenów węgierskich od Mikołaja Krystyna z Lublina, kustosza skalbmierskiego na tzw. widerkoff. Zapisuje w zamian 100 grzywien rocznego czynszu na królewskich żupach krakowskich z poleceniem skierowanym do żupnika krakowskiego kanonika Jana z Borzymowa wypłaty tej sumy konwentowi rzeczonego Mikołaja z Lublina. Na końcu obok "podpisu" króla [zwrot: dominus rex per se] dokument podpisuje sporządzający go kanclerz Krzesław.

Place of publication:

Sandomierz

Identifier:

oai:www.wbc.poznan.pl:472317

Signature:

sygn.Dypl.042

Language:

lat

Rights Management:

PAN Biblioteka Kórnicka

Rights:

domena publiczna

Access rights:

dla wszystkich bez ograniczeń

Digitisation:

PAN Biblioteka Kórnicka

Digitisation sponsor:

Dofinansowanie w ramach Projektu POPC.02.03.01-IP.01-00-002/16 „Cyfrowe udostępnianie zasobów Polskiej Akademii Nauk – Biblioteki Kórnickiej”

Location of original object:

PAN Biblioteka Kórnicka

Digital object format:

image/x.djvu

Object collections:

Last modified:

Sep 2, 2019

In our library since:

Sep 2, 2019

Number of object content hits:

13

Number of object content views in DjVu format

13

All available object's versions:

https://www.wbc.poznan.pl/publication/558741

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

Objects

Similar

This page uses 'cookies'. More information