Object structure
Title:

Lexicon, "Darin Leben und Schrifften meistentheils derer profan Poeten recensiret, die Geistlichen Poeten aber nur dem Nahmen nach angeführet und derselben Leben und Schrifften anderswo zu finden angedeutet etc. Den eröffnet von Ephraim Oloff.

Creator:

Oloff Ephraim (pastor i kaznodzieja prof. w Toruniu i Elblągu)

Subject and Keywords:

literatura polska 18w. ; Prusy Królewskie ; Toruń ; słowniki 18w.

Description:

67 k. , 21x18 mn i większe ; Z k. tytułowej zachowała się tylko dolna połowa, stąd defekt tytułu. Szerokie, oznaczone przez zagięcia marginesy na wielu stronach zapełnione uwagami i uzupełnieniami W. Schlieffa. Liczne skreślenia i poprawki zarówno w tekście jak i w dopiskach marginalnych k. 28-30v zapisane trzecią ręką k. nie zapisane: 1v, 5v, 11-11v, 16v, 35v-36v, 40, 60v, 64v-69v. ; Rkps, przygotowany do druku, ale nie wydany, był uzupełnieniem do pierwszej części dzieła E. Oloffa: Polnische Liedergeschichte von polnischen Kirchengesängen [...], które jest rodzajem słownika biograficznego pisarzy polskich. Uzupełnienie przygotował do druku Walenty Schlieff.

Object type:

rękopisy

Signature:

sygn.BK00542

Language:

ger ; lat ; pol

Rights Management:

PAN Biblioteka Kórnicka

Publication date:

ok.1730

Rights:

domena publiczna

Access rights:

dla wszystkich bez ograniczeń

Digitisation:

PAN Biblioteka Kórnicka

Digitisation sponsor:

Dofinansowanie w ramach Projektu POPC.02.03.01-IP.01-00-002/16 „Cyfrowe udostępnianie zasobów Polskiej Akademii Nauk – Biblioteki Kórnickiej”

Location of original object:

PAN Biblioteka Kórnicka

Digital object format:

image/x.djvu

×

Citation

Citation style: