Object

Title: Commissia w żuppach wielickich y bochenskich za [...] panowania [...] króla [...] Augusta Wtorego [...] dnia pierszego! [...] lipca zaczęta a dnia trzydziestego pirwszego tegosz msca w roku [...] 1698 skończona

Object type:

rękopisy

Publication date:

1698

Description:

92 k. , 30x20 cm ; k. 1 czysta , tytuł czerwoną farbą, słowa "Commissia" i "Augusta Wtórego" - złotą. Tekst tytułu do wyrazu "skonczona" ujęty w ramkę linijną prostokątną w kolorze czerw., wokół ramki floresy barwy niebieskiej. , Na k. 3 tytuł "Instrumentum commissionis" barwy czerw. i ozdobny inicjał: w niebieskiej kwadratowej ramce orzeł polski z berłem i mieczem w szponach, z czerw. literą A na piersiach."Instrumentum" ma datę 17. VI. 1686. , Na k. ost. na końcu: "Verificatum cum originali" ręką Stanisława Godlewskiego, różną od tekstowej, po czym podpis tegoż Godlewskiego i pieczęć w czerw. wosku z jego herbem Gozdawą, obok podpis własnoręczny Piotra Kczewskiego z taką samą pieczęcią z herbem Lewart; u dołu: "Correxit Sustowicz pisarz tey commissiey m. pp." , Komisja doszła do skutku w związku z wygaśnięciem 30.06. 1698 administracji żup sprawowanej przez Annę Wodzicką podczaszynę warszawską i oddaniem ich przez króla w czteroletnią administrację Janowi Pawłowi Lubienieckiemu dworzaninowi i generał-adiutantowi wojska.

Signature:

sygn.BK00841

Language:

pol ; lat

Rights Management:

PAN Biblioteka Kórnicka

Rights:

domena publiczna

Access rights:

dla wszystkich bez ograniczeń

Digitisation:

PAN Biblioteka Kórnicka

Digitisation sponsor:

Dofinansowanie w ramach Projektu POPC.02.03.01-IP.01-00-002/16 „Cyfrowe udostępnianie zasobów Polskiej Akademii Nauk – Biblioteki Kórnickiej”

Location of original object:

PAN Biblioteka Kórnicka

Digital object format:

image/x.djvu

Object collections:

Last modified:

Jun 24, 2019

In our library since:

May 16, 2019

Number of object content hits:

180

Number of object content views in DjVu format

50

All available object's versions:

https://www.wbc.poznan.pl/publication/494115

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

×

Citation

Citation style:

This page uses 'cookies'. More information